Play Ubezpieczenia – nowość na rynku ubezpieczeń

Na polskim rynku ubezpieczeń pojawiła się nowość – Play Ubezpieczenia. Aplikacja od znanego operatora sieci komórkowej ma zapewnić dostęp do atrakcyjnych polis wybranych firm ubezpieczeniowych każdemu z abonentów. Ten nowy market ubezpieczeniowy może zagrozić agentom ubezpieczeniowym?

Play w ślad za pozostałymi operatorami jak Plus, Orange czy T-mobile postawił na świadczenie usług niezwiązanych z branżą. O ile wymienione firmy zajęły się bankowością, o tyle Play zajął się ubezpieczeniami. Klienci Play mają do wyboru oferty ponad 25 firm ubezpieczeniowych w wariancie standard lub premium. Można kupić ubezpieczenia turystyczne, assistance domowe, oc w życiu prywatnym, samochodowe czy zdrowotne. Na start klienci Play mogą liczyć na darmowe (przez 12 miesięcy) polisy obejmujące konsultacje prawne (polisa Wsparcie Prawne), zapewniające badania przeciw boreliozie (ubezpieczenie Gryzący Problem), naprawy domowe (w tym assistance, dzięki któremu można liczyć na fachową pomoc w przypadku awarii sprzętu AGD – Naprawy Domowe).

Jak to działa?

Play udostępnił wszystkim abonentom aplikację, za pomocą której można wybrać i kupić pakiety ubezpieczeniowe na miarę swoich potrzeb. Dzięki aplikacji możliwe będzie sprawdzenie w dowolnym czasie, jakie polisy są dostępne i online zawrzeć umowę ubezpieczenia. Każda operacja ma być zatwierdzona w specjalnie wygenerowanym przez Play kodem (wysłanym na numer telefonu abonenta sieci). Składak ubezpieczenia ma być doliczona do faktury za usługi telekomunikacyjne Play. To kolejne ułatwienia, bo klient nie będzie musiał dbać o pilnowanie następnych terminów i opłacanie dodatkowych składek ubezpieczeniowych. Ma być wygodnie i szybko. Play gwarantuje więc jeden rachunek za kilka usług.

Jeśli abonenci zaczną korzystać z usług oferowanych przez Play, a zapowiada się że tak, może to być konkurencja dla działających biur ubezpieczeniowych, w których pakiety nie są aż tak atrakcyjne. Hurtowe ubezpieczenia muszą być tańsze – abonenci mogą więc znaleźć interesujące polisy w dobrej cenie i zadbać nie tylko o swoje mienie i zdrowie, ale i przyszłość najbliższych.